איך הייתם מקריינים את הטקסט : "מלפפונים, עגבניות, בצלים, תפוחים"?

אל תשברו את הראש למצוא תשובה נכונה, כי התשובה היא - שאין תשובה נכונה. הדרך הנכונה לקריין טקסט, כל טקסט, תלויה בראש ובראשונה במה אנחנו רוצים להגיד.

אנחנו נקריין את הדברים בצורה אחת אם נרצה לומר, למשל, שמלפפונים, עגבניות, בצלים ותפוחים זה הרבה, נעשה את זה בצורה שונה אם המסר הוא שזה מעט, ואחרת לגמרי אם הפואנטה כאן היא אי שייכותם של התפוחים, למשל. גם ההגדרה 'הרבה' היא למעשה רחבה, אבל קריינות טובה תדע להעביר בניואנסים את המסר המדויק - האם זה טוב שזה הרבה, זה עשיר ומשמח, או שזה רע ומעייף.

בקריינות טובה, קריינות אינטליגנטית, המילים לא מוקראות סתם כך, בצורה סטרילית מהדף. הן מוצגות ומתעוררות לחיים בידי הקריין או הקריינית, בהתאמה למה שאנחנו רוצה להגיד. הקול מעביר המון והמסר עובר בטון ובניגון שבו המשפט בנוי, באמצעות דקויות שקשה להסביר אך כל מי ששומע מרגיש אותן.

לכן הקראה "נכונה" ומדויקת אינה מספיקה. בקריינות מקצועית ואיכותית אנחנו לעולם לא 'מקריאים' טקסט, אנחנו מדברים לאנשים. אנחנו אומרים דברים שחשוב לנו להגיד ומתכווננים להעברת רעיון או מידע שחשוב לנו להעביר.

הדבר הראשון שצריך לעשות, לפני שפותחים את הפה ואת המיקרופון, זה להבין באמת ועד הסוף, על מה אנחנו מדברים, מה אנחנו רוצים להגיד, אל מי אנחנו מדברים ולמה בעצם אנחנו אומרים את מה שאנחנו אומרים.

רק אז תוכל הקריינות שלנו להיות חיה, מעניינת ומתקשרת ולשרת את המסר של הפרסומת כולה.

כדי לעשות את זה כמו שצריך, יש כל מיני כלים.

ועל כך בפוסט הבא

#קריינות #קריינותטקסט

Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

בענייני קריינות ודיבובים, פנו לתאריקה זוהר

 

054-6883886

 

office@tarika.co.il

 

בענייני משחק והנחייה, פנו לרפי עגיב

 

077-7140000

 

rafiagiv1@gmail.co.il

©2016 by Liat Bartov Sadeh